Douro

Alves de Sousa Abandonado Magnum 2013

Magnum

This product is not available in Norway.
Take a look at the options we can offer you.

Spesifikasjoner

Type Vin: Vin rødevin
Vintage: 2013 Andre årganger
2015 og 2011
Betegnelse:Douro (Porto og Douro, Portugal)
Vinprodusent: Alves de Sousa
Volum: 150cl Andre volumer
Druer : Tinta Amarela, Touriga Franca
Allergener: Inneholder Sulfites
Alkoholvolum: 14
Fra produsenten Alves de Sousa har vi Alves de Sousa Abandonado Magnum 2013 (2.065,00kr), det er en rødevin Douro basert på druetypen touriga franca og tinta amarela fra 2013 og med alkoholinnhold på 14º. En rødevin stemt til 4 poeng av 5 av brukerene til Drinks&Co.

Beskrivelse av Alves de Sousa Abandonado Magnum 2013

Alves de Sousa Abandonado Magnum 2013 (Tinta Amarela og Touriga Franca)

Tasting Notes forlatt 2013:

  • Visning: konsentrert rubin, nesten svart.
  • Nese: Intens og kompleks, med et hint av urter og eksotiske notat.
  • Munn: rik og proppfull av smak, merk tanniner, en liten snev av roastbiff og mer.

Appellation: Douro.

Vineyard: Alves de Sousa

DRUER: Tinta Amarela, Touriga Franca, Touriga Nacional, andre.

ALKOHOL: 14,5%

Se mer

The Winery

Alves de Sousa

Alves de Sousa

Produksjonen av vin er en kjent tradisjon for Domingos Alves de Sousa: hans far (Edmundo Alves de Sousa) og hans bestefar (Domingos Alves de Sousa) hadde allerede vært vinmakere i Douro. Men Domingos Alves de Sousa omfavnet først en annen karriere. Etter å ha oppnådd en grad i sivilingeniør, forlot han ikke den doble appellen (av land og blod) og forlot sin aktivitet i 1987 for å tilegne seg utelukkende for å utforske de eiendommer han hadde arvet og til andre han senere kjøpte, der han har utført et modelleringsarbeid for reparcelling og restrukturering av vingårdene. Utviklingen av sin vinvirksomhet har interessante sider, nesten paradigmatiske og fortjener en liten historie.

More about the Winery

Reviews of Alves de Sousa Abandonado Magnum 2013

4

1 customer reviews
  • 5
    0
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0
Your rating for Alves de Sousa Abandonado Magnum 2013:Vurdering Alves de Sousa Abandonado Magnum 2013:

4 /5

93 pts Robert Parker - Deep rubin farge. Stor aromatisk kompleksitet og friskhet, med ganske unik (men typisk fra abandonado vingård) balsamico og tjære smaker, lakris og svarte bær. Ren eleganse, med delikatesse, minerality og en ekstraordinær renhet av frukt. Det føles skifer, den omkringliggende skogen, friskheten i høyde, i et rent uttrykk for vingården natur. En øvelse av ren eleganse og klasse til en av de mest ikoniske vingårdene i Douro og Portugal.
Se mer
,
Reviews of other vintages of Alves de Sousa Abandonado Magnum 201320152011

4/5

18,5 pts Revista de Vinhos - Deep rubin farge. Stor aromatisk kompleksitet og friskhet, med ganske unik (men typisk fra abandonado vingård) balsamico og tjære smaker, lakris og svarte bær. Ren eleganse, med delikatesse, minerality og en ekstraordinær renhet av frukt. Det føles skifer, den omkringliggende skogen, friskheten i høyde, i et rent uttrykk for vingården natur. En øvelse av ren eleganse og klasse til en av de mest ikoniske vingårdene i Douro og Portugal.
Se mer
Portugal Vineyards

4/5

18 poeng i Wine Magazine Portugal - abandonado er en 80 år gammel felt blanding vingård fra Alves de Sousa. Med en blanding av Tinta Amarela, Touriga Franca og Touriga Nacional og en aldrende for 18 måneder i ny fransk eik og 12 måneder, minimum periode i flasken, og kombinerer denne vinen best terroir fra Douro Superior med den store vintage året 2011 i en magnum flaske som vil gjøre lykke for noen vin entusiast.
Se mer
Portugal Vineyards