Lustau Pedro Ximenez 30 Years Vors 50cl

Lustau (Manzanilla Sanlucar de Barrameda)

Produktet er ikke tilgjengelig i Norway

397,66kr + 53,27kr Frakt (3 - 4 dager)

397,66kr/enhet

Frakt: GrauOnline (Spain)

kr You will receive 0.49 points for each unit bought

Lustau er produsenten av Lustau Pedro Ximenez 30 Years Vors 50cl (394,32kr), en sterkvin fra distriktet Manzanilla Sanlucar de Barrameda basert på de beste druene av typen pedro ximénez og med alkoholinnhold på 15º. En sterkvin stemt til 4 poeng av 5 av brukerene til Drinks&Co.

Spesifikasjoner · Lustau Pedro Ximenez 30 Years Vors

Type Vin: Vin sterkvin
Betegnelse:Manzanilla Sanlucar de Barrameda (Andalucía,Spania)
Vinprodusent: Lustau
Volum: 50cl
Druer : Pedro Ximénez
Allergener: Inneholder Sulfites
Alkoholvolum: 15

Beskrivelse · Lustau

Lustau Pedro Ximenez 30 Years Vors 50cl (Pedro Ximénez)

Opaque Mahogany med amber rim.

Fengende, komplekse, fornøyelig. Noter av fiken, rosiner, lakris og datoer, alle på bunn bakverk.

Strukturert, tett, søt, men uten å være i det hele tatt cloying. Dens lys surhet later ganen ren. Umåtelig lang finish med ettersmak pansificada frukt.

SAMMENKOBLING: Svært godt egnet for blå oster, sjokolade eller vaniljeis. Perfekt fordøyelses søt.

Lustau

Kjøp VinerLustau:

Flere anmeldelser av Lustau Pedro Ximenez 30 Years Vors 50cl

Blanco & Gomez  Wine Merchants INT

Publisert klokka 12.19

4 /5

Lustau VORS Pedro Ximenez 30 Years 50cl

Veldig dypt, ugjennomsiktig mahogni hue med en gul-jod tonet menisk. Aromaer av fiken, dadler, rosiner, sultanas og svart lakris. Unctuous på ganen og en lang dvelende finish.
GrauOnline

Publisert klokka 04.46

4 /5

Lustau Pedro Ximenez 30 Vors 50cl

Velge det beste fra et ildsted seks tønner til side som reserver familie i 1930. Kontroll Styret i opprinnelsesbetegnelse vil bli kategorisert som da (Very Old Rare Sherry), takket være hans 30 års aldring.
Emilio Lustau SA ble grunnlagt i 1896 av José Ruiz-Berdejo. I 1940, hans sønn Emilio Lustau Ortega flyttet vingården til den gamle bydelen i San Jaime, i den gamle byen Jerez de la Frontera. Fra 1950 til nå, er selskapet eksporterer sherry. På 70-tallet fortsatte selskapet å ekspandere. Først bygge nye skip med vinprodusenter i familiens eiendom of Our Lady of Hope. Deretter, fra tidlig på 80-tallet under ledelse av Rafael Balao, ble det en av de mest innovative selskapene i Jerez. I 1990 retning av Emilio Lustau SA byttet til passere i hendene på selskapet kjent Luis Caballero SA, produsent av likører og brennevin og den berømte Ponche Caballero, bestselgende brennevin Spania. I juni 2008 Lustau kjøpte fire av de største merkene i historien av sherry, La Ina, Botaina, Rio Viejo og Viña 25.
Sammenkobling: Svært godt egnet for blå ost, sjokolade eller vaniljeis. Fordøyelses perfekt søt.

Summen av vurderinger

(2 anmeldelser.)
  • 5 stjerner
    0
  • 4 stjerner
    2
  • 3 stjerner
    0
  • 2 stjerner
    0
  • 1 stjerne
    0
Din vurdering:
Drinks&Cos vurdering:

4/5

Basert på 2 kommentarer »