Valdeorras

As Sortes 2018

75cl

RP94Parker

This product is not available in Norway.
Take a look at the options we can offer you.

Spesifikasjoner

Type Vin: Vin hvitvin
Vintage: 2018 Andre årganger
Betegnelse:Valdeorras (Galicia, Spania)
Vinprodusent: Rafael Palacios
Volum: 75cl
Druer : Godello
Allergener: Inneholder Sulfites
Alkoholvolum: 14
Rafael Palacios er leverandøren av As Sortes 2018 (529,82kr), un viner hvitvin de la DO Valdeorras inneholder godello fra 2018 og har et alkoholinnhold på 14º. Retter med fisk og kylling passer utmerket til As Sortes 2018. En hvitvin stemt til 4 poeng av 5 av brukerene til Drinks&Co og sektorens tidsskrifter gir den robert parker-poeng: 94.

Beskrivelse av As Sortes 2018

As Sortes 2018 (Godello)

SMAKS NOTATER:

  • Visning: vakker blek gul tone med lyse blinker grønt.
  • Nese: Aromatisk fra ekspresjonen av surhet aromatiske urter, høy, hvite blomster, frisk fersken intensitet.
  • Munn: er en utrolig eleganse, en hårfin balanse vanskelig å beskrive, alle med mye dybde i uttrykket, og med en åpen ende.

BENEVNELSE: Valdeorras.

VINGÅRD: Rafael Palacios.

DRUER: 100% Godello.

ALDRING: 7 måneder i fat på 500 liter fransk eik.

METODE: håndplukket av selektiv "Sortes" lave produksjons plott.

SAMMENKOBLING: kan serveres som akkompagnatør for hvitt kjøtt fisk, skalldyr og andre fruktene av havet.

TEMPERATUR: 10-11ºC

ALKOHOL: 14%

Se mer

How to serve

Konsumstemperatur

8

Points

RP94Parker

Reviews of As Sortes 2018

4

1 customer reviews
  • 5
    0
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0
Your rating for As Sortes 2018:Vurdering As Sortes 2018:

4 /5

SMAKS NOTATER:Visning: vakker blek gul tone med lyse blinker grønt.Nese: Aromatisk fra ekspresjonen av surhet aromatiske urter, høy, hvite blomster, frisk fersken intensitet.Munn: er en utrolig eleganse, en hårfin balanse vanskelig å beskrive, alle med mye dybde i uttrykket, og med en åpen ende.BENEVNELSE: Valdeorras.VINGÅRD: Rafael Palacios.DRUER: 100% Godello.ALDRING: 7 måneder i fat på 500 liter fransk eik.METODE: håndplukket av selektiv "Sortes" lave produksjons plott.SAMMENKOBLING: kan serveres som akkompagnatør for hvitt kjøtt fisk, skalldyr og andre fruktene av havet.TEMPERATUR: 10-11ºCALKOHOL: 14%
Se mer
,
Reviews of other vintages of As Sortes 201820162013

4.5/5

trygg verdi
Se mer
Pedro Luis Ruiz Castillo

4.5/5

For noen dager siden var jeg heldig nok til å nyte super middag på Celler de Can Roca. Vi tar tre forskjellige viner, og en var 2013 As Sortes hadde allerede hørt mye. Den første er at det er en vin skal dekanteres. Enorm forskjell etter 45 minutter etter åpning. Tredje cup, mye bedre enn 1. Det er en flott vin med intense aromaer, mineral og med god frukt. Har en veldig nøyaktig, frisk, glatt og flott syre kombinert med middag som vi likte. En elegant vin og sikkert jeg bekrefter at jeg er en stor fan av Godello. Alvaro Palacios svært vellykket faktisk. Og min oppriktige gratulasjoner til Celler de Can Roca fordi Uvinum er 35 euro, men i brevet fra Celler er 45 euro! dyrere bare 28%. Mange restauranter bør lære av dem: fordi deres prisstrategi viner kan du også nyte en god middag for å tillate noen flere gode viner. Tommelen opp!
Se mer
Nico Bour
As Sortes 2013 , vinazo que descubrí en una cena en el Celler de Can Roca

Andre produkter fra samme vingård